Szezonértékelés – 2006

Honlapunkon a 2013-2014-es versenyidőszak első félévének összegzéseit olvashatják csapatonként, ezúttal a 2006-os korosztályét. Az értékelést a korcsoport felelőse, Ollé Tamás készítette.

A 2006-os együttes keretében szűk másfél év alatt több játékos is megfordult, ám az állandó 8-10 fős létszámot továbbra sem léptük át. Több olyan játékos csatlakozott (részben) a csapathoz, akik csak rövid ideig látogatták az edzéseket, a belső motiváció hiánya és a többségében ismerős gyerekek által előmozdított edzéslátogatottság a legtöbbek esetében ideiglenesnek bizonyult.

Képességük alapján a játékosok többsége a Grassroots-filozófia (szabadidős tevékenység) szemléletébe illeszthető, jobbára ennek tükrében alakul az edzések programja és a célkitűzés is. A képzés pozitív vonatkozású nehézségeit a többre hivatott fiúk megfelelő tehetséggondozása és a lemaradók felzárkóztatásának együttes teljesítése jelenti. Megoldásként az előbbiekkel szemben magasabb követelményrendszert állítottunk fel és szigorúbb számonkérést alkalmazunk, utóbbiaknál a jobbak által teremtett versenyhelyzet, motivációs szint fenntartását („húzóerő”) biztosítjuk. Pozitív visszacsatolás, hogy két olyan fiú is az MTK keretébe került az ősz végére, akik korábban (2012 szeptemberében, illetve 2013 márciusában) nálunk kezdték el szervezett keretek között a labdarúgást, szorgalmukkal és óriási alázatukkal (részben) pótolták hiányosságaikat és erősségeiket jól kihasználva mára érvényesültek!

A fentiekhez hasonlóan több játékos mentalitása és magatartása is példaértékű az edzéseken, akadnak azonban problémás karakterek, akik elsősorban koncentrációs nehézségeik és fegyelmezetlenségük miatt többször szóbeli figyelmeztetésben részesültek, s akik számára – a problémák fennállása esetén – további szankciókat helyeztünk kilátásba. Amíg ezek a játékosok az elvárható normáknak (társas együttlét alapvető elvárásai – magatartás egy adott közösségben) nem tudnak megfelelni, hiányzik számukra a belső motiváció, az ebből fakadó alázat és szorgalom, addig fejlődéssel nem számolhatnak.

A csapat számára a Bozsik program jelenti a versenyrendszert, az együttes az U9-es (2005, 2006-os születésű gyerekek) korosztályban szerepel, tehát többségében egy évvel idősebbek között játszik. A mutatott játék tükrözi, hogy a legjobbjaival felálló báziscsapat képes jó teljesítményre, az edzéseken gyakoroltak alkalmazására játékban is – a többségében szoros végeredmények (győzelem és vereség egyaránt) a gyerekek fejlődését szolgálták, esetükben minden fronton biztatásra van szükség!

Önmagához mérten az együtteshez való csatlakozása óta mindenki előre lépett: van, aki a legmagasabb szint küszöbéig jutott, akadt, aki korosztályához mérten egyre kevesebb hiányossággal számolhatott. Kellő türelemmel és a fentiek megvalósításával (figyelem, fegyelem) tovább folytatódhat a korábban tapasztalt fejlődés 2014-ben is.

Könyvjelzőkhöz Közvetlen link.

A hozzászólások jelenleg ezen a részen nincs engedélyezve.